Debata

REALIZACJA ZADANIA: "Debata o ważnych sprawach - RELACJA"

Dodano: 13.11.2023

0

0

Ile osób wzięło udział w debatach? (uwzględnijcie dyskutantów, organizatorów i widownię)
W debacie wzięło udział 24 osoby
Jaki temat debaty wybraliście? Dlaczego się na niego zdecydowaliście? Jak szukaliście uczestniczki i uczestników debaty? [min. 300 znaków]

Wybraliśmy kilka tematów, aby każdy mógł wypowiedzieć się na temat, który go zainteresował. Dyskutowaliśmy na temat: praw kobiet, praw zwierząt hodowlanych, ochroną praw osób LGBT+ .Uczestnikami debaty była nasza klasa. Tematy zostały wybrane przez uczniów klasy, który zaakceptowałyśmy. Postanowiłyśmy dać uczestikom wybór tematów rozmowy, aby każdy aktywnie w niej uczestniczył.

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed debatą? [min. 300 znaków]

Każda z nas miała taki sam udział, jedna z nas robiła zdjęcia podczas debaty, druga aktywnie brała w niej udział, a trzecia przygotowała wideo dotyczące wydarzenia. Przed debatą musiałyśmy dobrze zagłębić się w każdy temat i przygotować swoje argumenty.Oprócz tego musiałyśmy uzgodnić z nauczycielem czy możemy przeznaczyć lekcje na debate oraz zachęcić uczniów klasy do aktywnego uczestnictwa w debacie.

Jak przebiegła debata? Jakie argumenty wysuwały osoby uczestniczące? Czy trudno było prowadzić debatę? [min. 200 znaków]

Debata przebiegła w planowany sposób. Wyznaczyliśmy 3 osoby, które miały przedstawić problem dyskusji po czym każdy kto chcial się wypowiedzieć zgłaszał się i wyrażał swoje zdanie na dany temat.Przykładowe argumenty to: aborcja powinna być legalna, gdyż każda kobieta powinna sama decydować o swoim ciele;zwierzęta hodowlane powiny być lepiej traktowane, gdyż są to organizmy żywe i odczuwają krzywde tak jak ludzie; Osoby ze środowiska LGBT+ powinny być tak samo traktowane jak inni, gdyż niczym się nie różńimy.

Sadzę,że przeprowadzenie debaty jest dość trudne i pracochłonne.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do udziału/przyjścia na debatę? Jak społeczność szkolna reagowała na debatę, jej temat i argumenty? [min. 100 znaków]

Zachęciliśmy uczniów do udziału w debcie możliwością wybory danych tematów dyskusji. Większość uczniów pozytywnie reagowała na debatę, tematy i argumenty.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 100 znaków]

Sądze że najbardziej zadowoleni jesteśmy z dyskusji na temat praw kobiet, w której uczniowie najchętniej brali udział, co było dla nas zaskoczeniem,że akurat ten temat byl ulubionym tematem uczniów. Sądziłyśmy,że najpopularniejszym oraz najciekawszym tematem dla naszych rówieśników będą prawa osób LGBT+.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnej debaty? [min. 100 znaków]

Najtrudniejszą rzeczą w organizownaiu debaty był czas debaty, gdzie robiliśmy zdjęcia, czynnie uczestniczyliśmy w debacie i zapisywaliśmy argumenty uczniów. Przy organizacji kolejnej debaty wybralibyśmy jeden temat, aby skupić lepiej uwagę na jednym problemie. Powinnyśmy również poświęcić troche więcej czasu aby dokładnie omówić dany temat.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś