Szkolne wybory parlamentarne

REALIZACJA ZADANIA: "Szkolne wybory parlamentarne - RELACJA"

Dodano: 01.11.2023

0

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Jakim wyzwaniom musieliście sprostać przed wyborami? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? [min. 500 znaków]

Nasza grupa komisyjna zebrała się rano w szkole.Rozwieszaliśmy plakaty partii , złożyliśmy parę stołów w jeden , na którym leżały karty do głosowania , a także pudełko do oddania głosów . W wyborach parlamentarnych uczestniczyło 8 osób . Podzieliliśmy się na dwie grupy miałyśmy 2 zmiany. Głosowanie trwało od 8:00 do 13:00, po głosowaniu wszyscy liczyli głosy i zapisywali wyniki. Po tym w bibliotece drukowaliśmy rezultaty oraz rozklejaliśmy po całej szkole.

Opiszcie dzień wyborów, przebieg i liczenie głosów. W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? [min. 300 znaków]

Każdy z uczniów naszej szkoły podchodził z legitymacją do komisji wyborczej , jej członkowie zaznaczali na liście obecnych osób . Po tym przewodnicząca i jej asystenci dawali kartę do głosowania. Anonimowe listy wrzucali do urny oklejonej papierem w kształcie flagi polskiej. Głosy liczone oraz zapisywane były przez naszą 8-osobową komisje.

Jak zachęcaliście społeczność szkolną do aktywnego udziału? Jak społeczność szkolna reagowała na wydarzenie? [min. 100 znaków]

Komisja wyborcza chodziła po klasach , zapraszając do udziału w akcji , mówiąc , że każdego głos się liczy.Wiele ucznióe przychodziło oddać głos również w czasie przerw szkolnych. Uczniowie bez żadnego przeciwieństwa zgodzili się do uczestniczenia. Wszystkim się podobało i byli tym zainteresowani.

Co według Was wyszło dobrze? Z czego jesteście zadowoleni? Co Was najbardziej zaskoczyło? [min. 200 znaków]

Bardzo byliśmy tym zainteresowani , staraliśmy się wziąć wszystko pod uwagę. Podeszliśmy do tego z dużą rozwagą i obiektywnością. Podobało nam się jaką role pelnimy w oraz sama możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu. Według nas całość była zrobiona dobrze i bardzo profesjonalnie. Byliśmy przyjemnie zaskoczeni reakcją uczniów, oraz przyjemnym przebiegiem wyborów.

Co było najtrudniejsze? Co chcielibyście zmienić przy organizacji kolejnych wyborów? [min. 100 znaków]

Najtrudniejszym dla nas była przerwa. Ponieważ na niej dużo osób szło głosować i trzeba było w miarę szybko wszystko zapisywać oraz jednocześnie śledzić za porządkiem . Przy organizacji kolejnych wyborów mogłybyśmy dostawić dodatkowe zmiany na przerwy, aby każdy uczestnik wydareznia mógł komfortowo i w miare sprawnie zagłosować.


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś