Webinarium: Czas na wybory! Jak uczyć o polityce w gorącym okresie kampanii?

Dodano: 13.09.2023

Kategoria: film

🙋 Wybory parlamentarne 2023 już za pasem! To świetna okazja, by w ciekawy i aktualny sposób przeprowadzić z uczennicami i uczniami działania wzmacniające ich postawy wyborcze oraz obywatelskie. Dowiedz się więcej na webinarium: Czas na wybory! Jak uczyć o polityce w gorącym okresie kampanii?

Na webinarium:
✅ pokazujemy narzędzia i scenariusze uczące weryfikacji dezinformacji i fake-newsów w tym gorącym okresie kampanii wyborczej
✅ rozmawiamy o tym jak w szkołach organizować symulacje wyborów i debaty o ważnych sprawach
✅ opowiadamy o tym jak uczyć demokracji w praktyce i jak organizować takie aktywności z zachowaniem politycznej neutralności
 
O edukacji wyborczej porozmawiamy z dyrektorem, nauczycielką i tegoroczną maturzystką - tak by poznać wszystkie perspektywy edukacji wyborczej w szkołach. 
 
Prowadzący:
- Jan Dąbkowski - trener i autor scenariuszy edukacji medialnej. W Centrum Edukacji Obywatelskiej kieruje zespołem programu „Szkoła otwartości”.
- Michał Tragarz - trener i autor materiałów, scenariuszy i poradników z zakresu edukacji wyborczej. W Centrum Edukacji Obywatelskiej kieruje zespołami “Młodzi głosują” i “Latarnik Wyborczy”

 
Goście i gościnie: 
- Inga Sobólska - wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miast Lublin, koordynatorka fundacji Growspace, tegoroczna maturzystka
- Lucyna Bednarska - nauczycielka niemieckiego i informatyki, opiekunka samorządu uczniowskiego, szkolna koordynatorka projektu "Młodzi głosują"
- Andrzej Wyrozembski - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Limanowskiego w Warszawie, były dyrektor  Wydziału Oświaty Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.
 
ℹ️ Webinarium finansowane ze środków Ambasady USA (U.S. Embassy Warsaw